ZASTRZEŻENIE

ZASTRZEŻENIE

Treści umieszczane na moim blogu służą wyłącznie do celów informacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów leczenia różnych chorób.

Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest moim celem udzielanie medycznych rad, zalecanie litoterapii zamiast przepisanych przez lekarza medykamentów, bądź branie odpowiedzialności za osoby, które decydują się spróbować terapii kamieniami na sobie.

Wiadomości podane tutaj nie mogą zastąpić opinii lekarza !!!

niedziela, 2 listopada 2014

Szungit (Shungit)

Szungit szlachetny

Szungit (Shungit)Występowanie szungitu:


Rosja (region Karelski)


Oddziaływanie na organy: 


Skóra, układ trawienny, układ moczowy


Właściwości lecznicze szungitu i jego wpływ na organy:Szungit • Skóra: alergie, egzema, wysypki, trądzik, łuszczyca, ma działanie odmładzające • Układ pokarmowy/trawienny: pomocny w niestrawnościach, nieżycie żołądkowo-jelitowym, w zapaleniu okrężnicy, w dysfunkcjach woreczka żółciowego • Układ moczowy: pomocny w kamicy nerkowej i chorobach nerekOgólne oddziaływanie: 


 • Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, antyhistaminowe (pomocny w alergiach), odmładzające skórę, zwiększające siły witalne organizmu. Chroni przed smogiem elektromagnetycznym. Wpomaga w problemach z trawieniem, w chorobach układu nerwowego, układu krążenia (nadciśnienie tętnicze), układu moczowo-płciowego i chorobach trzustki. Pomocny w chorobach gardła, przeziębieniu, problemach z dziąsłami, stanach depresyjnych, wyczerpania, problemach natury psychicznej i neurologicznych.Właściwości emocjonalne i wpływ na stan psychiczny człowieka:


Szungit szlachetny


 • Wspiera:  w walce z negatywnymi skutkami stresu  • Wzmacnia:  pozytywną energię, poczucie wewnętrznego spokoju, harmonii i równowagi
Sposoby wykorzysania dobroczynnych mocy szungitu: 


Noszony bezpośrednio na ciele, (najlepiej na szyi w postaci wisiorka) lub w kieszeni, położony na ciele, W przypadku dolegliwości bólowych można przykleić szungit  plastrem w bolącym miejscu, do medytacji, do energetyzowania i filtrowania wody pitnej


 • Woda szungitowa/Kąpiele w szungicieSzungit
Wodę szungitową zaleca się pić w problemach narządów wewnętrznych. 
W problemach skórnych zaleca się kąpiele, okłady lub przemywania. 
W problemach z gardłem i jamą ustną zaleca się płukanie gardła wodą szungitową.


 • Szungitowy filtr do wody


Szungit absorbuje do 95% zanieczyszczeń i nadaje wodzie źródlany smak. Usuwa z wody azotany, azotyny, bakterie, chlor, dioksyny, fenole, metale ciężkie, pestycydy, wirusy...
Jednocześnie dostarcza organizmowi korzystnych makro- i mikroelementów (Szungit zawiera m.in. sporą ilość fullerenów - silnie działających antyoksydantów).Szungit oddziaływanie na czakry:


Czakra podstawy


Pielęgnacja szungitu:Szungit szlachetny
Ponieważ szungit pochłania negatywną energię, ale jej nie oddaje, nie ma potrzeby oczyszczania kamienia za pomocą wody, bądź innych kamieni (kryształ górski/druza ametystowa).

 Szungit jest łatwy w pielęgnacji. Wystarczy raz na tydzień lub dwa tygodnie przez około godzinę ładować szungit w porannych promieniach słonecznych. 


Patrz: Oczyszczanie i pielęgnacja kamieniZASTRZEŻENIE

Treści umieszczane na moim blogu służą wyłącznie do celów informacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów leczenia różnych chorób.

Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest moim celem udzielanie medycznych rad, zalecanie litoterapii zamiast przepisanych przez lekarza medykamentów, bądź branie odpowiedzialności za osoby, które decydują się   spróbować terapii kamieniami na sobie.

Wiadomości podane tutaj nie mogą zastąpić opinii lekarza !!!


5 komentarzy:

 1. Jak fajnie, że jesteś, zawsze czekam na nowe posty.
  Nigdy nie wcześniej o tym kamieniu nie słyszałam. Gdzie go kupić?
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa. Ja też o nim nie słyszałam wcześniej. Znalazłam szungit przypadkiem na ostatnich targach w Wiedniu i pochwaliłam się nim mojemu ulubionemu sprzedwcy, który to uświadomił mnie co to za "skarb" i tak mnie nim zauroczył, że następnego dnia wróciłam na targi po naszyjnik z szungitem szlachetnym ;) W Polsce dostępne są szungity surowe np.: tu...http://www.sklep.geogut.pl/pl/p/szungit-skala-metamorficzna-/6956...Szungit szlachetny nie wpadł mi póki co w Polsce w oko. Jeśli znasz niemiecki lub angielski i byłabyś gotowa na zakup przez internet, to mogę Ci podać namiary na mojego sprzedawcę. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz więcej się dowiaduję o działaniu energii. Kiedyś nawet nie pomyślałbym, że kamienie mogą miec taką moc. Zacząłem interesować się energią, kiedy poznałem Marvina (http://www.baguio.pl/) - niesamowitego uzdrowiciela z Filipin, którego pierwotna energia sięga jeszcze do pradawnych, lemurskich czasów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szungit fantastycznie sprawdza się jako filtr do wody. Ja używam i kupuję w sklepie MojaNatura.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Mówiąc szczerze, ostatnio większą popularnością cieszą się produkty z kamieni naturalnych. Może jest to spowodowane ceną, a może wyglądem. Bo ten drugi mają niepowtarzalny.

  OdpowiedzUsuń